Presenting Companies

The full recordings of the events can be found on the home page and below!

Watch this Amazing 1-Minute Elevator Pitch

December 1 Life Science

Click here to watch the event

  • Tim Peara Bridge Therapeutics
  • Rachel Wellner Caelum Diagnostics
  • Donald Davidson Creative BioTherapeutics
  • John Ashley DurVena (2nd place)
  • Cathy Skinner NXgenPort
  • Bill Crossman Phoenix Pharma Labs (1st place) 
  • Soner Haci PONS
  • Brian Knott RadTec Medical Devices
  • Sashca Lee Senseer

 

November 29 Toronto

Click here to watch the event

  • Mohsen Zehtabchian Amatec
  • Chanddeep Madaan Aya Care (1st place)
  • Brian Ritchie Kama.ai
  • Bruner Noziere Netdollar
  • Michael James Iannou Qidni Labs
  • Bharat Gupta Rovy 
  • Daryl Hemingway Skydome (2nd place)
  • Kendell Johnson SUBSKRYB
  • John Podlewski Wealthy Planet

 

November 17 Seed Round

Click here to watch the event

  • Evan Haug Always Buyers
  • Marco Cappellini ArtCentrica
  • Adam Forest Launch Party
  • Brian Knott RadTec Medical Devices
  • Lamarr Houston The BOXX (2nd place)
  • Sean Hacking VEER (1st place)
  • Gustavo Zylberberg Vitalcy
  • Stefano Tulli Winedering

 

November 10 A Round

Click here to watch the event

  • Enrico Rodella BYB Tech
  • Valentina Cerolini DEESUP
  • Valerio Carconi Exo Lab Italia
  • Ra’ed Arab MAXUN Solar Inc
  • Ven Lee S-LSI
  • David Narrow Sonavex
  • Taka Kamezawa True Algae (2nd place)
  • Nidhi Doshi PayBee (1st place)

 

October 27 Seed Round

Click here to watch the event.

  • Alex Blum Applied Bioplastics
  • Gene Eidelman Azure Printed Homes
  • Lamarr Houston The BOXX.io
  • Caitlin Iseler  Happyly
  • Lennardt Hachmeister Iotis (2nd place)
  • Brian Knott RadTec Medical Devices
  • Takumi Sato Red Arrow Therapeutics
  • Dave Smith Safe Steps
  • Kirthika Parmeswaran Vital Start
  • Tom Thomas Votegrity (1st place)

 

October 20 Life Science

Click here to watch this event 

  • Chris Castel CareWear
  • Valerio Carconi Exo Lab Italia
  • Mike Boutin Innova2learn  
  • Kevin Hagedorn Life Magnetics 
  • Phil Kumin MaxWell Theraperutics
  • Rakesh Shah mHeart (1st place)
  • David Suendermann-Oeft Modality.AI
  • Paul Dreier Novilytic
  • Dusty Majumdar Spintellx
  • Kristina Trujillo T-Neuro Pharma (2nd Place)

 

October 13 Cannabis Pitch Fest

Click here to watch this event 

  • Roy Lipski Bud Love 
  • Jeff Burkholder C Life Network 
  • Alisha Gallegos Canna CabanaBus
  • Mary Pryor Cannaclusive 
  • Roberto Ibarra Chill Pills  
  • Annick Goldsmith DEALRZ (1st place tie) 
  • David Schwede Heritage Cannabis
  • Christa West Living Tree Botanicals (2nd place)
  • Gregory Ringler OVO (1st place tie) 

October 6 A Round

Click here to watch this event 

  • Bruce Anderson 247 Solar
  • Josh Shefner Agricycle Global
  • Emily Ward AlcaCruz (1st place)
  • Scott Mader Aseptiscope
  • Russ Jones CargoChief
  • Joel Cettina Flex Fantasy
  • Michael Lyon GUNSENS
  • Gaurav Chawla Lumirithmic
  • Aparna Srinivasan SpotOn (2nd place)
  • Tom Thomas Votegrity

September 29 Seed Round

Click here to watch this event 

  • Clint Rogers Creativo Ai
  • Sara Kwan DreamCare (2nd place) 
  • Rock Scharer DropKey
  • Havard Lillebo LazeraH
  • Rakesh Shah mHeart
  • Zach Hall Prosel Bio
  • Adam Shaw ScribeStar (1st place) 
  • Wayne Sharp TokuOra
  • Nik Balachandran Zabble
  • Scott Roseveare ZGive

September 22 Life Science

Click here to watch this event 

  • Mary Gardner Delnova
  • Garren Badalyan Dr. Lex AI
  • Tyler Wanke Innoblative (1st place)
  • Vicki Farrar Lightline Medical
  • Orrin Lippoff Mednections
  • Janice Huang NeuroPrex
  • Evan Unger Nuvox Pharma
  • Cathy Skinner NXgenPort
  • Sherry Martin-Moe Saccharo
  • Kristina Trujillo T-Neuro Pharma

September 8 Seed Round

Click here to watch this event 

  • Al Bagiro Cogo Insurance
  • Bryan Plaster Complete CSM
  • Phil Kranenburg Cortex Composites (2nd place)
  • Michael Hopkins CurrentRf
  • Joel Adams First Person Solutions
  • Tom Glaser OneCare
  • Ana Jones Phlex65
  • James Kelley qChange (1st place)
  • Eziz Kulyyev Wizbond

September 1 A Round

Click here to watch this event 

  • Miles Flamenbaum Actasys 
  • Sam Bogoch Axle Ai 
  • Arie Laor Breath of Health 
  • Chris Castel CareWear 
  • Martin Gruber Findustrial 
  • Kristen Hund Blair Lambent Data 
  • Nidhi Doshi PayBee (2nd place)
  • Michael Francisco Quantea (1st place)
  • Ofo Ezeugwu WYL 

August 25th Seed Round

Click here to watch this event 

  • Amit Sharma Aquatrax 
  • Al Bagiro Cogo Insurance 
  • Vaidhi Nathan Cook’d
  • Lawrence Chavez EveryDay Contacts (2nd place) 
  • Joel Adams First Person Solutions
  • Gary Goldstein Instynctive 
  • Sergio Fernandez Keyzii 
  • Sydney Montgomery Outline It 
  • Gwyneth Borden Remynt (1st place) 
  • Jean-Paul deal Houssaye WebAudio  

August 18th Life Science PitchForce

Click here to watch this event 

  • Avi Weinberger Brain1
  • Sher Butt CB Therapeutics
  • Majo Rosa Mamotest
  • Michelle Edwards Martell Diagnostics 
  • Phil Kumin MaxWell Therapeutics 
  • Derek Amanatullah nSight Surgucal 
  • Evan Unger NuvOx
  • Gary Richter Pet Metrics (2nd place)
  • Bill Crossman Phoenix PharmaLabs (1st place)
  • Mark Eaton Stellarray

July 28th A Round PitchForce

Click here to watch this event 

  • Ben Bobo ClotHound
  • Troy Helming EarthGrid (2nd place tie)
  • Charles Aunger Heal Security 
  • Terry Zickerman Love Sun Body
  • Cindy Benod LUDI Therapeutics 
  • Ra’ed Arab Maxun Solar 
  • Brian Scott PittMoss (1st place) 
  • Richard Hanbury Sana Health (2nd place tie) 
  • David Mead Terra Bioworks 

July 21st Cannabis Pitch Fest

Click here to watch this event 

  • Dennis Ngo Carden Labs 
  • Chaz Murray Cannabisdoge
  • Sean Collins EO Care (2nd place)
  • Eric Levy Mammamia
  • Stacy Cason Planetaire
  • Cheryl Fitzer-Attas Platient 
  • Justin Kahn Reepher (Behavior Labs)
  • Julia Fofanah Sawae
  • Matt Oscamou Weller (1st place) 

July 14th Seed Round PitchForce

Click here to watch this event 

  • Amit Sharma AquaTrax
  • Eric Chesbrough Breathe with b 
  • Todd McCann CamDo Solutions (1st place)
  • Anuj Khandelwal Empo Health
  • Lauren Smee EZ Vending 
  • Nik Woods HOHM
  • Jason Merrick LearnCdo
  • George Tierney magicrobot
  • Michael Ogunsanya MindStand 
  • Michelle Turner-Young SOULFIRE MOVEMENT

July 7th Life Science PitchForce

Click here to watch this event 

  • Allen Berning Ambient Clinical Analytics 
  • Tim Peara Bridge Therapeutics 
  • Chris Castel CareWear 
  • Claude Nogard ErgoSuture 
  • Sean Ballard Metre (1st place) 
  • Stuart Mitchell Novuson 
  • Sergio Barberan-Soler RealSeq Biosciences 
  • Adan Greenspan Trace Orthopedics (2nd place)
  • Shawn Frugé Holpentech Innovation 
  • Christ Pavlatos Patient MD 

June 30th Seed Round PitchForce

Click here to watch this event 

  • Kunle Campbell & Ayo Disu Octillion Capital Partners 
  • Stan Senskov Azure Yacht Group
  • Anna Gudmundson Sensate (2nd place) 
  • Samir Tendulkar Khal 
  • Jacques Shalo Kribi Coffee 
  • Sujay Suresh  Lilu (1st place)
  • Jay Newton-Small MemoryWell 
  • Dean van Zyl National Adhesive 
  • Julie Moreland Morphii 
  • Aparna Pujar Zemplee 

June 15th BIPOC Founders Pitch Fest

Click here to watch this event 

  •  LaToyia Rucker Calyxeum
  • George Tunis Deltyx
  • Tess Taylor Doseofsaucy
  • Ashley Jelks High Priestess Herbal Wellness
  • Zena Nelson HolistiCann 
  • Cory Horton, Sr. JackRabbit (2nd Place)
  • Walter Leaphart Liberator 
  • Tiana Woodruff Queen Mary
  • Shannon Holbrook Rolling Petal Papers
  • Eric Mercado Terpli (1st Place)

June 8th Seed Round PitchForce

Click here to watch this event 

  • Miguel Ayala Aphelion Aerospace
  • Drew Tripp Change-Up
  • Lamarr Houston EZ Vending
  • Yogi Panjabi Peoplelens
  • James Kelley qChange (2nd Place)
  • Sergio Barberan-Soler RealSeq Biosciences
  • Alex Campbell  SavorWe
  • Sheffie Robinson Shamrck (1st Place)
  • Murat Yalçın Urbanic Farm

June 2nd A Round PitchForce

Click here to watch this event 

  • Emil Nnani Boazbikes  
  • Chris Castel CareWear 
  • Andrea Ashford-Hicks Cayuga BioTech 
  • Kathleen Griggs Databuoy Corporation
  • Fred Runco Govie
  • James Wagoner Joule Case
  • Michelle Edwards Martell Diagnostic (1st Place)
  • Stuart Mitchell Novuso
  • Ira Spector SFA Therapeutics (2nd Place)
  • Avi Lior Therapnea Labs

May 26th Seed Round PitchForce

Click here to watch this event 

  • Steve Holman AIRE 
  • Avi Weinberger Brain 1 
  • Lisa Krapinger breathe ilo (2nd Place)
  • David Myers Data Licensing Alliance 
  • Heath Matlock dwellfi 
  • LaTasha McMurry Kash- In
  • Jason Merrick  LearnCdo
  • Roberta Lee Sonofii (1st Place)
  • Rahul Kay Sukhi
  • Isaac Taitler Tairob